Noc v Roxbury

Minule jsem avizoval, že celou partu z Matty B’s čeká den plný zábavy v Bostonu zahrnující baseballový zápas Red Sox vs. Blue Jays. Zábava se opravdu konala a myslím, že tento večírek můžu bez výčitek zařadit do TOP5, které jsem kdy zažil. Aniž bych teda pamatoval, co byly ty další čtyři.

Celý den začal poměrně nenápadně. Všichni jsme se sešli u našeho domu některými přezdívaného „foreign kids house“. Matt nám dal instrukce, jak se máme chovat ve městě a hlavně v našem pronajatém baráku a naše kolona pěti aut vyrazila. Čtvrť Roxbury, kde se nacházel jednodenní domov, sousedila se čtvrtí, kam by člověk nešel ani ve dne. Když jsme jí projížděli ozývali se věty jako: „Matty, kam si nás pro proboha vzal?“ nebo „Žádné vycházky po setmění“.

Matěj a Matt

Nakonec to nebylo tak zlé, jak to zprvu vypadalo, a my se přesunuli do restaurace blízko stadionu. Tam pro nás byla rezervovaná místnost, kam nám stále nosili nějaké dobroty. Bylo to formou bufetu, takže jsem mohl ochutnat všechno. Během toho, co všichni jedli a bavili se, Matta napadlo, že nehraje žádná hudba. Našel ve zdi zabudovaný tablet se Spotify a rozhodl se nějakou pustit. Hrálo to ale nějak potichu, takže to zesiloval a zesiloval. Moc se to nedařilo. Až za chvíli si někdo všiml, že pustil hudbu v celé restauraci kromě naší místnosti. No nic moc se nestalo. Lidi se chvíli překřikovali, než se vše uvedlo do normálního stavu.

Před zápasem jsme ještě skočili na Taco a potom vyrazili na baseball. Je třeba říct, že samotný zápas nebyl až taková zábava jako všechno to kolem. Jedli jsme hot dogy, pili pivo, fotili se a hledali naši čínskou kolegyni na nádobí Misty. Tu jsme ztratili už u vchodu na stadion. Že je v pořádku jsme se dozvěděli až z velkoplošné obrazovky, kde se objevila (viz. video). Doopravdy ji někdo přivedl až do dalšího baru po zápase, kam nás Matt opět vzal se slovy „See what happens“ (uvidíme, co se stane).

Na baseballu. Uprostřed Matěj, vpravo Mattova manželka

Tento bar byl poslední zastávkou před tím, než jsme se rozdělili a někteří jeli domů. Zdravé jádro pokračovalo do klubu Centerfolds. Je to takový podnik, kam chodí samí lepší lidé. Hlavně teda děvčata z ulice. Ale bylo to tam pěkné, jen jsme tam těm děvčatům nechali poměrně dost peněz. Myslel jsem si, že tohle bude naše konečná destinace, ale po příjezdu domů a chvilce popíjení piva na zápraží, se čtyři nejsilnější z nás vydali znovu do centra města na snídani. To už bylo 6 ráno. Nakonec jsem spal dvě hodiny, než jsem musel vstávat, abych se se všemi mohl rozloučit.

New York

Hned v 11 jsme s Adamem a Kubou měli naplánovaný odjezd do New Yorku. Cesta trvala víc než čtyři hodiny. Autobus nás vyhodil přímo na Manhattanu. Tam se ukázala naše nepřipravenost, protože jsme znali jen adresu ubytování, ale už jsme nevěděli, jak se tam dostat. Našli jsme první Starbucks, kde je zadarmo internet. Tam jsme vyhledali první pobočku T-Mobile, kde jsem si předplatil neomezená data, a byli jsme zachráněni. Cestou jsme narazili na Trump tower, kde bylo dost rušno. Všude plno policistů a lidí v obleku, co pořád mluví se svým rukávem. Důvod byl jasný. Konal se tam protest proti prezidentu Trumpovi. Nutno podotknout, že policistů bylo minimálně stejně jako protestujících. Pak už to bylo snadné. Díky Google mapám jsme se dostali do Astorie do našeho ubytování.

Na prohlídku New Yorku nám zbyly dva celé dny. První jsme vyrazili na US Open. Hustý co? Kdo z vás to má? Trefili jsme čtvrtfinále naší Plíškové. Byť prohrála, byl to pro mě fakt velký zážitek. Večer pro nás Adam zařídil prohlídku nočního Manhattanu. Viděli jsme Brooklynský most, odkud byl krásný výhled na všechny mrakodrapy nebo památník 11. září. Průvodce nám říkal, co všechno se ten den stalo. Vyprávěl to dost procítěně a bylo vidět, že tato rána je pro něj stále živá.

Další den jsme se vydali na další komentovanou prohlídku. Viděli jsme Wall Street, One World Trade Center, což je mrakodrap postavený místo dvojčat. Se svými 541 metry je to suverénně nejvyšší budova v New Yorku. Na prohlídce nás oslovila nějaká slečna z Austrálie. Celý den se od nás nehla. Zalíbil se jí totiž náš kamarád Kuba. Vodila nás od atrakce k atrakci a postupně si omotávala Kubu kolem prstu. Viděli jsme Brooklyn, panorama Manhattanu z trajektu, sochu svobody, High Line nebo nejelegantnější hotel Plaza (znáte ze Sám doma). Večer jsme ještě stihli Times Square, kde naše nová kamarádka konečně přesvědčila Kubu, aby si ji vzal k sobě domů.
To už bylo kolem dvou ráno a my s Adamem jsme měli dvě hodiny na spánek, než bylo potřeba vyrazit na letiště, protože jsme letěli do Las Vegas. O tom ale zase příště.

Panorama Manhattanu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *