Kanada

Víťa jede do Kanady

Ano je to tak. Sám a na tři týdny. Mamka mě navíc donutila zase psát tento blog, aby věděla, jak se mám. A protože jedu sám, očekávám spoustu zábavných patálií, které se mi vždy dějí, a které vás tak bavili při mé cestě do USA.

Co tam budu dělat? Hm, ani moc nevím. Plánování mě moc nebaví. Takže zatím vím je pár základních věcí. Letí mi to někdy ráno v sobotu 24.8. z Prahy do Toronta, kde přesednu na let do Vancouveru. Tam budu tři noci. Zjistil jsem, že na víc dní nemám peníze. Myslím, že v dražším městě jsem ještě nebyl. Taková normální cena za noc v obyčejném hotelu je 4 nebo 5 tisíc. To mě donutilo naprosto nedobrovolně spát v hostelu. Nevadí. Třeba mi zbude víc peněz na pivo, na Poutine nebo na půjčovné kola, abych se mohl projet po Stenley parku.

Coho Joe
Coho Joe

Z Vancouveru zamířím trajektem na Vancouver Island do Nanaimo. Je to sice ostrov, ale je větší, než Morava a podle všeho fakt nádherný. Tam mě bude čekat príma Radka, kamarádka, co všechno ví. Radka se v Kanadě vdala a se svým manželem koupili kavárnu Coho Joe na Malcolm Island, který je zase menší než Praha a žije na něm snad jen 600 obyvatel. Z Nanaimo se tam jede pár hodin autem. My tam ale pojedeme pár dní a trochu si to tam prohlédneme.

Dál už jsou plány trochu v mlze. Ještě se hrozně těším na Kosatky. Na Malcolm Island je prý lidé jezdí pozorovat. Snad se prý podaří i vyjet na nějakou lodí na oceán, abychom je viděli z blízka. Uvidíme. Prostě stay tuned, další informace budou následovat. Anebo taky ne, třeba tam v té divočině není internet :-).